Uverejnené Vložiť komentár

Škandinávsky nábytok = to jednoducho chcete mať doma

Pestrá škála moderného nábytku, ktorá je dnes ponúkaná v obchodoch s nábytkom a v eshopoch na internetových stránkach, umožňuje každému vybrať si podľa vlastných predstáv a vkusu. Nábytku sa pri zariaďovaní domu alebo bytu venuje právom najväčšia pozornosť, pretože rozhoduje o osobitosti a útulnosti interiéru.

Každý z nás má inú predstavu o celkovom pojatí a štýle svojho bývania. Niekto dáva prednosť klasike, iný miluje rustikálny a retro štýl, ďalší vyznáva jedine ultramoderný a industriálny design. Medzi mnohými štýlmi sa výrazne presadzuje škandinávsky nábytok.

Čím sa vyznačuje

Charakteristickým rysom škandinávskeho nábytku sú čisté línie, prvotriedna kvalita, nadčasový severský design a decentné farby. V škandinávskom štýle si môžete vyberať steny do obývacích izieb, postele, spálňové skrine, ale i drobnejšie kusy nábytku.

Severský štýl poznáte na prvý pohľad aj u menších kusov nábytku, ako sú komody, stolíky, stoličky, police na knihy a ďalšie bytové doplnky. Všetko je dokonale spracované z dreva, z kovu, alebo v kombinácii so sklom.

Kolekcia škandinávskeho nábytku uchváti každého milovníka poctivého remeselného spracovania a kvalitného severského dreva.

Škandinávsky design

Je to pojem, ktorý v nábytkárskom priemysle platí už niekoľko desaťročí ako známka kvality a nadčasovej krásy. Tento štýl sa úplne vymyká ostatným európskym smerom, nie len používaním tradičného severského dreva, ale tiež kladením dôrazu na tvar, užitočnosť a perfektnú prepracovanosť každého detailu. Je to jednoducho štýl, ktorý je stále v kurze a nikdy nezostarne.

Typickým predstaviteľom škandinávskeho štýlu je Švédsko a Fínsko, ale pozadu nezostávajú ani Nórovia a Dáni. Všetky tieto štáty majú svoje tradičné firmy, ktoré sú známe po celom svete. V poslednom desaťročí vzniklo veľké množstvo nových firiem a dielní, ktoré vyrábajú nádherný nábytok. Tón udávajú hlavne mladí agresívni Švédi, ktorí pracujú pre popredné nábytkárske firmy, nie len vo svojej vlastnej zemi, ale i po celej Európe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *