Uverejnené Vložiť komentár

Efekt presklenej vitríny

V posledných rokoch sa do popredia záujmu pri zariaďovaní interiérov stále viac dostávajú presklené vitríny. Nahradzujú tak klasické a tradičné obývacie steny väčšinou z masívu. Presklené vitríny v kombinácii s komodami prispievajú k odľahčeniu priestoru, k väčšej vzdušnosti a úspore miesta.

Je to aj veľmi elegantný spôsob, ako vystaviť krásny porcelán, vzácne rodinné sklo a iné dekoračné predmety, ktoré by inak boli zbytočne ukryté v skriniach. Pokiaľ si zaopatríte presklenú vitrínu s vnútorným osvetlením, bude výsledný dojem ešte dokonalejší. Po zotmení si môžete rozsvietiť presklenú vitrínu a využiť ju aj ako intímne osvetlenie, alebo ako mierne osvetlenie pri sledovaní televízie, či ako doplnkové osvetlenie pri večernom posedení s priateľmi pri káve.

Presklené vitríny

Presklená vitrína je tiež vhodná pre každého, kto sa chce pochváliť svojou zbierkou skleneného či porcelánového riadu, prípadne starožitnými kúskami. Rovnako tak ale môže presklená vitrína slúžiť zberateľom k vystaveniu ich predmetov záujmu, ako sú napríklad zvláštne kamene, zbierka motýľov, chrobákov či iných predmetov, ktoré chcete mať neustále na očiach. Jednak sa nimi môžete kochať, chváliť sa nimi návštevám, a jednak budú chránené pred náhodným rozbitím a pred prachom, ktorý tak z nich nebudete musieť neustále ometať.

Druhy vitrín

Výber presklených vitrín je natoľko pestrý, že si vyberie každý. Zaopatriť si môžete vysokú aj nízku vitrínu, s pôdorysom štvorca, obdĺžniku či trojuholníku, ktorý sa hodí ako rohová vitrína. Vyhotovením je buď voľne stojacia na podlahe alebo závesná, a rovnako samotné presklenie je rôzne. Buď sú presklené iba dvierka, a to buď celoplošne, alebo sú dvierka rozdelené na jednotlivé diely rámčekmi. Ďalej sú vitríny presklené z troch, alebo aj všetkých štyroch strán. Vnútorné presvetlenie je tak veľmi pôsobivé.

Nie len v domácnosti

Presklené vitríny sú vhodným nábytkom nie len do obývacích izieb, ale môžu sa stať aj krásnym doplnkom v pracovni, kancelárii alebo inom vhodnom interiéri, k umiestneniu napríklad pohárov na víno alebo likéry, ozdobných šálok na kávu či darčekov, suvenírov a iných predmetov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *